Apartamenty Gdańsk, Teneryfa, Władysławowo, Jastrzębia Góra

. Rezerwacja apartamentów w Juracie, Kołobrzegu, Pucku, Jastarni, Gdańsku, Sopocie. Pełna oferta poniżej.
 
  • Kontakt
  • Info
  • Strona główna
apartament
Polska
Zagranica
miejscowość
ilość pokoi
ilość osób
cena
od do


Informacja turystycznaHel


Jedno z najpiękniej położonych miast w Polsce. Znajduje się na cyplu Półwyspu Helskiego i z trzech stron otoczone jest wodami Bałtyku. Słynie z dużego portu rybackiego, skąd można dostać się drogą morską do Trójmiasta.
Hel oferuje dwie plaże - nad Zatoką i nad morzem. Obie płytkie i czyste.

 

Atrakcje:

 

Fokarium: Przy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu powstał duży kompleks basenów służący doświadczeniom naukowym z zakresu biologii i ekologii organizmów morskich. Jako podstawowy cel, postawiono sobie hodowlę w celach rozrodczych foki szarej. Foki hodowane są w warunkach podobnych do tych panujących na Morzu Bałtyckim. W basenach jest ta sama woda co w morzu, a foki żyją w tzw. haremach, liczących łącznie od siedmiu do dziewięciu osobników.

 

Kościół poewangelicki pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła.
Kościół ten jest najstarszym budynkiem w Helu (XV w.). Przetrwał on do naszych czasów dzięki ciężkiej pracy inżynierów, którzy od roku 1895 ratują tę zabytkową budowlę uzbrajając nabrzeże silnym falochronem. W latach 1525-1945r. kościół ten był świątynią lokalnej Gminy Ewangelickiej. Obecnie mieści się tu siedziba Muzeum Rybołówstwa-Oddziału Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

 

Muzeum Rybołówstwa - Z dniem 1 stycznia 1972 roku powołano do życia Muzeum Rybołówstwa, stanowiące oddział Centralnego Muzeum Morskiego z siedzibą w Gdańsku. W statucie zapisano, iż jej nadrzędnym zadaniem jest gromadzenie zbiorów tworzących kolekcje dokumentujące i obrazujące dzieje rybołówstwa całego pasa nadmorskiego. Jednak od poczatku w muzealnych zbiorach dominuje tradycyjne rybołówstwo kaszubskie- od Wierzchucina po Hel. Zobaczyć można pradawny świat rybackich tradycji, poznać dzieje Bałtyku, przeszłość Helu. Ekspozycja Muzeum składa się z sześciu podstawowych działów: " Dzieje rybołówstwa morskiego w Polsce" , " Warsztat szkutniczy" , " Skansen ludowych typów łodzi rybackich", "Sieciarnia", " Modele polskich statków rybackich", " Rybołówstwo w malarstwie polskim". Na dziedzińcu muzeum stoi jedyny zachowany w kraju egzemplarz łodzi, należący do grupy największych {8,52m długości}, bezpokładowych stosowanych w rybołówstwie przybrzeżnym. Na placu znajdują się również liczne, drewniane elementy starych łodzi i statków, które zostały wyłowione przez rybaków.

 

Helska latarnia jest jednym z charakterystycznych miejsc w tym pięknym mieście. W związku z portowym charakterem miasta prawdopodobnie już w średniowieczu palono ostrzegawcze światło nawigacyjne w okolicach cypla. W sezonie letnim można wejść na wieże i podziwiać panoramę Helu ale i także całego półwyspu.

 

Informacja turystyczna:

ul. Wiejska 50, tel. 058 675 05 45,

pn.–pt. 8.00–15.00

 

     Rezerwacja Kontakt
 
gg
13001936
skype
apartinfo

Szybkie zapytanie Szybkie zapytanie


Treść zapytania

Twój email
Wpisz sumę cyfr 3 i 5
Wyślij zapytanie

Apartamenty nad morzem

Newsletter


Chcesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnych promocjach? Zapisz się!
  Zapisz się
platnosciApartInfo Sp. z o.o.
80-748 Gdańsk ul. Chmielna 26 pok.209
infolinia: 801 080 100, tel. 500 310 306


Wykonanie Tworzenie stron
Menu